pompy ciepła jeszcze nie były tak tanie!

[20.01.2017]

Promocja na pompy ciepła powietrze - woda. Kompletna pompa z montażem i podgrzewaczem cwu 250l już od 24 tys. zł! To niewiele więcej od kotłowni gazowej a znacznie tańsza w eksploatacji.

 

 

Pompa ciepła powietrze/woda PCCO SPLIT 10kW

Cena z montażem już od 24 000 zł brutto!

pompa ciepła Hewalex PCCO SPLIT 10 kW

 


Pompa ciepła typu SPLIT wykorzystuje ciepło z powietrza zewnętrznego do produkcji ciepła lub chłodu dla potrzeb ogrzewania/chłodzenia budynku oraz podgrzewania ciepłej wody użytkowej. Budowa pompy ciepła typu SPLIT opiera się o zastosowanie dwóch jednostek: zewnętrznej i wewnętrznej, połączonych obiegiem chłodniczym. Dzięki temu główne źródło hałasu jakim jest sprężarka i wentylator zostają przeniesione z budynku na zewnątrz, a połączenie między jednostkami  jest chronione przed zamarzaniem w okresie zimowym.

 

Możliwości zastosowania

Dla nowych i modernizowanych budynków do pracy samodzielnej  (monoenergetycznej) lub we współpracy z istniejącym źródłem ciepła, np. kotłem grzewczym. W budynkach nowych z ogrzewaniem podłogowym w zależności od doboru mocy grzewczej pompy ciepła, możliwa jest praca w trybie monoenergetycznym w połączeniu z dodatkowym przepływowym podgrzewaczem elektrycznym. Współpraca pompy ciepła z kotłem grzewczym w trybie biwalentnym, realizowana jest dzięki standardowej funkcji sterownika G-426. Współpraca z innymi źródłami ciepła w systemie grzewczym budynku może być realizowana z wykorzystaniem podgrzewacza uniwersalnego INTEGRA, co pozwala na podłączenie instalacji solarnej, kominka z płaszczem wodnym, itp.

Możliwość aktywnego chłodzenia pomieszczeń eliminuje potrzebę oddzielnego stosowania klimatyzatorów. Chłodzenie pomieszczeń może być realizowane po spełnieniu dodatkowych warunków przez układ grzewczy, chłodnicę powietrza lub klimakonwektory.

 Cechy

  • Efektywna w pracy i trwała sprężarka inwerterowa podwójna rotacyjna (twin-rotary)
  • Zastosowanie sprężarki inwerterowej pozwala na płynną regulację wydajności pompy ciepła w trybie grzania i chłodzenia i tym samym eliminuje konieczność stosowania zbiornika buforowego
  • Wysoki współczynnik efektywności COP (tryb grzania) do 4,21 (A7/W30-35) oraz EER (tryb chłodzenia) do 2,12 (A35/W12-7) (z uwzględneniem zużycia energii przez pompę obiegową)
  • Czynnik R410A o korzystniejszych właściwościach termodynamicznych od standardowego na rynku R407C, co przekłada się na podwyższenie sprawności urządzenia, a także na łatwość czynności serwisowych (możliwość uzupełniania)
  • Elektroniczny zawór rozprężny zapewnia mniejsze przegrzanie czynnika chłodniczego (podczas sprężania), niższe zużycie energii elektrycznej przez sprężarkę i większą moc chłodniczą
  • Zaawansowany sterownik G-426 z możliwością podłączenia systemu zdalnego nadzoru Hewalex EKONTROL – w zakresie standardowej dostawy pompy ciepła
  • Długi okres gwarancji: 5 lat